HAKKIMIZDA

2009-2010 eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak sanatı yaşatmak, bale sevgisini çocuklarımıza aktarmak amacıyla kurulduk.

Kurulduğumuz günden beri çocuklarımız bale ile tanışarak vücutlarını ve hayatlarını disipline etmeyi, olayları farklı açıdan görebilmeyi öğrendiler. Duruş bozukluklarını düzelttiler, başarmak için çalışmanın gereğini, müzik ve hareketlerin uyumu ile dans etmeyi öğrendiler. Üç yılda bir sergilenen sahne performansı ile özgüven kazandılar.

PROGRAMIMIZIN AMACI

Bale eğitimi ile öğrencilerin fiziksel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunmak, öğrencilerin sanatsal yeteneklerine yön vermek, öğrencinin bale sanatının yanı sıra diğer sanat dallarını da tanımasını ve sevmesini sağlamak, iyi bir sanatsever olmalarına olanak tanımak, müzikaliteyi, ritim ve dans duygusunu kuvvetlendirmektir.

Mezun olan tüm öğrencilerimizin doğru ve iyi bir eğitim almaları en önemli hedefimizdir. Bu eğitim; baleyi meslek olarak seçecek çocuklarımızın ileride dansçı ve öğretmen olarak kariyer edinmelerini kolaylaştıracak, baleyi hobi olarak seçen öğrencilerimizin ise bale sanatını sevmesini, iyi birer seyirci ve dinleyici olmalarını sağlayacaktır.

RESİTALLERİMİZ

Alis Harikalar Diyarında”


30.06.2012

Bir Varmış Bir Yokmuş” 


21.06.2014

Fındıkkıran”


19.06.2016

Les Sylphides”


23.06.2019